STRONA ARCHIWALNA EFS.WUP-KATOWICE.PL
 
   Jesteś tu >>  /  Zapraszamy na konferencję PO WER

Zapraszamy na konferencję PO WER

Jakich miejsc pracy czy zarobków oczekują dzisiejsi młodzi Ślązacy? Dlaczego taka duża ich część nie uczy się, nie szkoli i nie pracuje (tzw. grupa NEET ang. not in employment, education or training)? W jaki sposób zachęcić ich do aktywności , jak pobudzić ich energię, jak zainteresować sposobami wejścia na rynek pracy i zdobycia zawodu, który zaspokoi ich aspiracje i pozwoli na niezakłócone funkcjonowanie w społeczeństwie?

 

Na takie i podobne pytania spróbują odpowiedzieć paneliści i goście konferencji pod nazwą „Pokolenie ani ani? Sytuacja osób młodych na rynku pracy”.

 

Organizuje ją Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach 12 grudnia 2016 w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Jordana 18 (sala 402, IV p.).

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych tematem do udziału w wydarzeniu. Obecni tam będą przedstawiciele instytucji rynku pracy, otoczenia biznesu, pracodawcy, przedstawiciele firm doradczych oraz podmiotów badawczych. Można będzie się zapoznać z najnowszymi badaniami WUP, których przedmiotem jest sytuacja osób młodych na rynku pracy należących do grupy NEET, bariery jakie napotykają w przestrzeni publicznej oraz motywacje i bariery, jakie są ich osobistym bagażem. Będzie można także zobaczyć, że formy wsparcia oferowane w projektach POWER prowadzą do poprawienia sytuacji i realizacji osobistych pasji, na przykładzie tych młodych, którzy zdecydowali się na udział w projekcie.

 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Pan Marek Skała - znany trener, coach, autor poczytnych książek z zakresu psychologii społecznej.

 

Podczas konferencji będzie czynny Punkt Kontaktowy EFS – pracownicy Punktu będą udzielali informacji o aktualnych możliwościach wsparcia w ramach Poddziałania 1.2.1 POWER.

 

Zgłoszenia na konferencje można przesyłać, do 9 grudnia do 15:00, na adres e-mail za pośrednictwem załączonego formularza zgłoszeniowego.

 

Rejestracja rozpocznie się od godz. 9:30, konferencja potrwa do 13:30.

 

Formularz zgłoszeniowy – [word]

 

Agenda konferencji - pdf

 


Utworzono: 2016-12-01 08:28:14


© 2008 - 2011 WUP Katowice |
Design by Arkadiusz Czereszewski