Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020 informuje, że w dniu 16 lutego 2016 r. Zarząd Województwa Śląskiego uchwałą nr 281/93/V/2016 przyznał dofinansowanie w kwocie 847 123,31 PLN oraz zatwierdził Zasady realizacji dla projektu pozakonkursowego pn. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – projekty pozakonkursowe EURES realizowanego w ramach RPO WSL; Oś Priorytetowa VII Regionalny Rynek Pracy, Działanie 7.1 Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałanie 7.1.4 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia - projekty pozakonkursowe EURES.
Zapraszamy do udziału w otwartych konsultacjach społecznych Komisji Europejskiej na temat efektów wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie 2007-2013.
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jako Instytucja Pośrednicząca w ramach PO WER ogłasza częściowe wyniki naboru wniosków o dofinansowanie projektów pozakonkursowych powiatowych urzędów pracy z terenu województwa śląskiego na rok 2016 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Instytucja Organizująca Konkurs przedstawia zaktualizowany regulamin dla konkursu nr RPSL.11.03.00-IP.02-24-008/16 w ramach Działania 11.3 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe osób dorosłych.
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach wydał w roku ubiegłym album dobrych praktyk pt. „PO KL. To działa”. Tym samym dzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami dotyczącymi interwencji funduszy unijnych w naszym regionie, by pokazać, że przynoszą one pozytywne zmiany społeczno-gospodarcze. Zmieniają na lepsze otoczenie i ludzi. Album to publikacja opisująca najlepsze z projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w perspektywie finansowej 2007-2013 r . Są tam opisane historie ludzi, mieszkańców regionu, którzy skorzystali ze wsparcia oferowanego w ramach działań PO KL wdrażanych przez WUP i odmienili swoje życie. W tym miejscu będziemy publikować osobiste historie tych, którym się udało. Zainteresowanych odsyłamy na stronę.
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące zasad aplikowania o środki EFS w ramach Działania 11.3 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe osób dorosłych RPO WSL na lata 2014-2020 w związku z ogłoszeniem konkursu nr RPSL.11.03.00-IP.02-24-008/16.
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jako Instytucja Pośrednicząca w ramach RPO WSL 2014-2020 ogłasza w dniu 10.02.2016 r. nabór wniosków o dofinansowanie projektów pozakonkursowych powiatowych urzędów pracy z terenu województwa śląskiego na rok 2016 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VII Regionalny rynek pracy Działanie 7.2 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia - projekty pozakonkursowe (dla publicznych służb zatrudnienia)
Pierwsze tegoroczne spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów związane z konkursami nowej perspektywy odbyło się 2 lutego br. w nowym miejscu – w Wydziale Teologii Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana. Tematem była możliwość dofinansowania wniosków w ramach Działania 11.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe osób dorosłych. Zainteresowanie tematem podnoszenia kwalifikacji zawodowych osób dorosłych od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Udostępniono kolejną wersję Podręcznika Beneficjenta SL 2014 (wer. 1.4), który ma być pomocny dla realizatorów projektów w programach polityki spójności 2014-2020.
Projekty unijne będą łatwiej osiągalne dla osób z niepełnosprawnościami. Ministerstwo Rozwoju zobowiązuje projektodawców do zagwarantowania dostępności architektonicznej i cyfrowej dla uczestników projektów z niepełnosprawnościami oraz dostępności wszystkich produktów powstających w projektach finansowanych z funduszy unijnych.