Debata na medal
Z przyjemnością informujemy, że audycja radiowa zrealizowana przez Radio Katowice na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy została wysoko oceniona w konkursie pt.„Kwalifikacje na fali zawodowej”, ogłoszonym przez Instytut Badań Edukacyjnych. IBE pracuje nad Polską Ramą Kwalifikacji, istotnym narzędziem zmian w podejściu do uczenia się i inwestowania w kapitał ludzki w Polsce.
Nagrodzona audycja to debata „Zawodowcy” wyemitowana 10 grudnia 2014 roku. Jej tematem były planowane zmiany w systemie edukacji zawodowej dotyczące dostosowania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, wzmocnienia systemów kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym systemu dualnego, w opinii bezpośrednich odbiorców proponowanych zmian. Byli to uczniowie, nauczyciele, a także osoby
z gremiów zarządzających oświatą zawodową i przedstawiciele pracodawców.
WUP w Katowicach włączał się tym samym w nurt dyskusji o konieczności zmian w szkolnictwie zawodowym, co było przygotowaniem podłoża pod planowane działania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014- 2020 w tym zakresie.
Jury konkursu w składzie:
Agnieszka Chłoń-Domińczak – lider projektów Krajowych Ram Kwalifikacji, Instytut Badań Edukacyjnych,
Grażyna Bączkowska – Wicedyrektor Departamentu Mediów Publicznych, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji,
Ewa Konikowska-Kruk – dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Ministerstwo Edukacji Narodowej
dr Tomasz Saryusz-Wolski – ekspert projektów KRK, Instytut Badań Edukacyjnych,
wybrało trzy najlepsze audycje.
II miejsce w konkursie przyznano audycji pt. „Zawodowcy” autorstwa Pani Redaktor Anny Sojki z Radia Katowice. Jury wysoko oceniło wartość edukacyjną i informacyjną materiału. „Słuchacz dzięki dociekliwości i wiedzy autorki, miał możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem nowoczesnego systemu kształcenia zawodowego. Doceniono również ciekawą konstrukcję audycji – autorka zaprezentowała różne punkty widzenia dotyczące szkolnictwa zawodowego: z perspektywy urzędniczej, dyrekcji szkoły i młodzieży” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.
Serdecznie gratulujemy Autorce i dziękujemy tą drogą za jej wkład pracy. Podziękowania kierujemy także do uczestników debaty, za ich głos w dyskusji i przekazane w ten sposób sygnały, co do pożądanego kierunku zmian w systemie edukacji zawodowej w Polsce.
Utworzono: 2015-03-06 10:27:02