STRONA ARCHIWALNA EFS.WUP-KATOWICE.PL
 

Po spotkaniu informacyjnym w subregionie częstochowskim nt. konkursów 8.2.3 oraz 7.4.2

We wtorek, 8 listopada, w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Częstochowie odbyło się spotkanie dotyczące usług rozwojowych, które będą realizowane w ramach Podziałania 8.3.2 RPO WSL oraz działań outplacementowych w ramach Podziałania 7.4.2 , RPO WSL 2014-2020 wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

 

Spotkanie adresowane do instytucji zainteresowanych realizacją szkoleń i działań z zakresu outplacementu spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem. Realizowane spotkanie było również elementem zawiązanego w tym samym dniu partnerstwa instytucji rynku pracy subregionu północnego województwa śląskiego. Zgromadzonych bardzo licznie przedstawicieli podmiotów realizujących zadania na rzecz rozwoju rynku pracy w subregionie częstochowskim powitał Wicedyrektor WUP w Katowicach, Marcin Biernat.

 

Tematem spotkania były zasady realizacji wsparcia dla przedsiębiorstw oraz ich pracowników w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych oraz wspieranie procesów restrukturyzacyjnych śląskich firm.

 

O PSF w województwie śląskim mówił kierownik Zespołu ds. Promocji i Informacji WUP, Piotr Kucharski. Następnie Michał Łaczmański reprezentujący Zespół ds. programowania i analiz EFS zaprezentował możliwości wspierania firm i pracowników województwa śląskiego w zakresie działań restrukturyzacyjnych.

 

O Bazie Usług Rozwojowych i zasadach realizacji wsparcia mówił przedstawiciel Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Pan Szymon Kurek, reprezentujący Sekcję Rozwoju Usług Rozwojowych PARP.

 

Dodatkowo w trakcie spotkania został uruchomiony Mobilny Punkt Rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych prowadzony przez pracowników PARP w Warszawie. Instytucje zainteresowane rejestracją na miejscu mogły dokonywać rejestracji w BUR.

 

Pytań i wątpliwości było wiele i nie na wszystkie została udzielona odpowiedź. Będziemy starali się odpowiadać na nie w miarę uzyskiwania wyjaśnień i zamieszczać w FAQ dotyczącym właściwych działań i aktualizować je na bieżąco.

 

Zainteresowanych informacjami zamieszczanymi w zakładce FAQ zapraszamy do odwiedzenia strony pod adresem tutaj.

 

Zdjęcie

image_ico

 


Utworzono: 2016-11-16 07:46:30


© 2008 - 2011 WUP Katowice |
Design by Arkadiusz Czereszewski